Chráňte svoj zrak, spite sladko a buďte zdravý

veľké odhalenie škodlivosti modrého svetla

Žijeme úplne obklopení obrazovkami! Neustále používame smartfóny, počítače/tablety, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich dní. Najnovšie výskumy tvrdia, že dospelý človek v priemere strávi s týmito zariadeniami až 9 hodín denne.


Vedeli ste o tom?


Mojim cieľom, však nie je hodnotiť ľudský technologický pokrok, to do akej miery sú technológie pre nás dôležité ani či ich používame nadmerne alebo nie.


Dnes chcem poukázať na to aké negatíva má vystavovanie sa nadmernému množstvu modrého svetla, ktoré tieto zariadenia vyžarujú a hlavne, ako sa voči tomu rýchlo a jednoducho ochrániť bez toho, aby ste museli skrátiť čas strávený pred počítačom/smartfónom/tabletom či TV.

...V čom je problém?

Neustály kontakt s obrazovkou, ktorá vyžaruje modré svetlo, má tendenciu unavovať a dráždiť naše oči. Toto sa nazýva digitálne napätie očí. Na konci dňa ľudia často zistia, že sú ich oči suché, začervenané, majú mierne bolesti hlavy alebo ťažkosti so spánkom.


Možno poznáte ten pocit, keď sa po celom dni cítite unavený, neviete dobre zaspať napriek tomu, že ste totálne bez energie. 


Tieto príznaky môžu byť následkom vystaveniu sa nadmernému množstvu modrého svetla.

Ale čo je vlastne modré svetlo?

Samotné modré svetlo nie je pre nás škodlivé práve naopak, bolo vždy súčasťou nášho života, pretože je súčasťou prirodzeného spektra svetla (slnka) a počas dňa nás udržuje v pozornosti, upokojuje a prebúdza. Existujú však obavy z dlhodobých účinkov vystavenia sa obrazovkám, ktoré vyžarujú takzvané vysoko energetické svetlo s krátkymi vlnovými dĺžkami.


Pôsobí na nás negatívne keď sme mu vystavovaní veľmi často, pretože preniká až do sietnice. (bolesť hlavy, očí, rozmazané videnie). Z biologického hľadiska pre nás nie je prirodzené byť vystavovaný modrému svetlo neustále, obzvlášť po západe slnka. Naše telo si myslí, že je deň a preto nedochádza k tvorbe a vyplavovaniu melatonínu.


Pred spaním nás môže bolieť hlava a oči, máme zhoršenú kvalitu spánku, zlú náladu po prebudení, málo energie (cítime sa “rozbití”) a podobne. Večer sa potom spustia prirodzené opravné procesy s menšou kvalitou, čo môže viesť k známkam starnutia a tmavým kruhom pod očami.
Takže, ako sa pred týmito nepríjemnosťami chrániť?

Predovšetkým, by bolo vhodné zredukovať čas strávený pred digitálnymi zariadeniami, čo sa nám samozrejme moc nechce.


Druhým spôsobom je používať okuliare proti modrému svetlu značky ROGGIER.

najpredávanejšie pre ženy a pre Mužov

OKULIARE ROGGIER, ako módny doplnok pre preťažené oči

roggier-glasses

Okuliare proti modrému svetlu značky ROGGIER, poskytujú vynikajúcu ochranu očí pred škodlivým modrým svetlom z digitálnych zariadení, ako sú počítače, televízie, tablety alebo mobilné telefóny. 


Pomáhajú redukovať únavu a pálenie očí, taktiež zlepšujú kontrast pre prirodzenejšie farby. Model s priesvitnými sklami je ideálnou voľbou pre denné používanie, napríklad pri práci v kancelárii. Okuliare proti modrému svetlu ROGGIER ponúkajú ochranu očí a zároveň optimálne zrakové pohodlie.


Nemenej dôležité sú tiež kvalita výrobného materiálu a precízny dizajn na ktorý je obzvlášť kladený dôraz. Nájdete u nás štýlové okuliare, ktoré sú elegantné, príťažlivé či cool a zároveň odzrkadľujú nekonečný štýl.


Čo hovoria zákazníci?

  • Patrik

    Roggier zákazník

"Pracujem ako grafik, takže veľa času trávim pred počítačom. Okuliare od značky Roggier používam každý deň a musím povedať, že po celom dni v práci je môj zrak oddýchnutejší. Vrelo odporúčam!"

  • Peťa

    Roggier zákazník

"Na začiatku som bol voči týmto okuliarom trochu skeptický, avšak dnes si bez nich neviem predstaviť svoj pracovný deň. Sú naozaj funkčné, ľahké a štýlové. Ak uvažujete o kúpe, tak určite neváhajte. Myslím si, že nebudete ľutovať."

  • Marianna

    Roggier zákazník

"Ja okuliare Roggier nepoužívam len pri manipulácií s mojim smartfónom alebo tabletom. 

Pre mňa je to predovšetkým dokonalý módny doplnok na bežné nosenie."

Výhody používania okuliarov ROGGIER

Možno si kladiete otázku, je to vôbec pre mňa?

V dnešnej digitálnej dobe má z našich okuliarov prospech každý. Najmä tí, ktorí trávia dlhé hodiny za svojimi počítačmi alebo telefónmi. Takže či už ste administratívnym pracovníkom, študentom, počítačovým hráčom alebo len obyvateľom modernej spoločnosti 21. storočia, budete okuliare, ktoré blokujú modré svetlo na ochranu vášho zraku potrebovať.

CHRÁNTE SVOJ ZRAK A VYZERAJTE šTýLOVO...

Tím Roggier